Wpisy użytkownika między wierszami z dnia 1 września 2014

Liczba wpisów: 1

ellka08
 
między wierszami: Wszystko się zmienia...

Co jakiś czas powracałam tu z myślą napisania kilku słów. Im więcej się dzieje, tym mniej o tym piszę. Im ciekawsze miejsca odwiedzam, tym bardziej chce je zachować dla siebie, i M. Im bardziej chce coś napisać, tym ciężej mi to wychodzi.

Stworzyliśmy sobie własny świat, nasz świat, w którym ciężko jest się odnaleźć innym osobom. To świat ponad schematami. Codziennie przypominamy sobie i innym: "ja nic nie muszę". Czasem trzeba tupnąć nogą! Czasem warto odpuścić!

Lubię kiedy jesteśmy na srebrzystej drodze, kiedy przez nasze ciała przechodzi chłodny wiatr. Ciągle poszukujemy miejsc oddalonych od dusznych miast i duszących się ludzi. Nie będzie to przygoda w wersji Kinfolk- (nie)smaczna od nadmiaru fotogeniczności. Będzie w niej miejsce na sprzeczki, ktoś musi w końcu podjąć decyzję: w którą stronę jechać! Będzie w niej miejsce na brud i chłód, i bylejakość, bo tacy często jesteśmy.

Ostatnio życie obdarowuje nas życzliwymi krajobrazami. Krajobraz ma dla mnie wiele znaczeń. Nie kojarzy mi się jedynie z podróżami. W słowniku języka polskiego można znaleźć taką definicję: "przestrzeń powierzchni ziemi widziana z pewnego punktu". Szczególne znaczenie ma tu "pewien punkt". Ten pewien punkt widzenia jest naszą wyobraźnią. To czy ją posiadamy i czy używamy jest bardzo ważne. To tu rodzą się wszelakie emocje, począwszy od akceptacji, szacunku, poprzez gniew i zazdrość. A czy "przestrzeń powierzchni ziemi" to nie my sami i nasze życie?...Tak, wierzę, że wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Łatwo się zapomina co jest w życiu najważniejsze. Trzeba to stale wywoływać z ciemnej dziury naszej bezmyślności. Trzeba to kusić, przekupywać i szantażować! A potem nie pozwalać sobie na roztargnienia.

Z domu mamy pięć minut na naszą działkę. Ktoś zostawił ją strasznie zaniedbaną. Zastanawiam się co mogłabym na niej uprawiać? Ostatnio pomyślałam o owocach, krzewach owocowych. Mój mini sad...

Pozdrawiam
  • awatar Jot.: lubię Cię czytać. bywaj częściej.
  • awatar między wierszami: @Jot.: dziękuje!
  • awatar cherry94: 1. na prawdę pięknie Ci wychodzi pisanie 2. jestem psychofanką słownika języka polskiego, uwielbiam czytać definicje słów 3. nie ma nic lepszego niż działkowe maliny!
Pokaż wszystkie (4) ›