Wpisy użytkownika między wierszami z dnia 24 września 2013

Liczba wpisów: 1

ellka08
 
Opadam na wygodny fotel i piszę o ostatniej podróży. Zdjęć jak zwykle mało, większość spostrzeżeń pozapisywana na pojedyńczych kartkach, lub w głowie.

Natkneliśmy się na poranne mgły spoczywające nad spokojnymi jeziorami, biały puch tak wdzięcznie otulający góry i gęste lasy, te surowe krajobrazy, drzewa które dotyka samotność zagubione gdzieś pośród łąk, krowy, które kiedyś zastygły w czasie i trwaja tak do dnia dzisiejszego, siwy dym snujący się z kominów pojedyńczych domów... Tutaj wszystko do siebie pasuje. Tutaj wszystko pozostaje niewzruszone.

Pokonaliśmy sporo mil, nawet przez moment znaleźliśmy się w Edynburgu, który lekko rozczarował. Odezwała się w nas ta niechęć do (bez)dusznych miast(ubóstwiamy małe miasteczka) i tłumów. Sprytnie ukrywaliśmy się w muzeach, galeriach, na wystawach.

Największą przyjemność sprawia nam przemieszczanie się z miejsca na miejsce, jazda samochodem. To jest ten komfort, kiedy w każdej chwili- często niespodziewanie- możesz zmienić kierunek podróży. To jest ten dotyk świata. Tu nie ma miejsca na bylejakość.  

Całe to podróżowanie(życie!) nie miałoby większego sensu, gdyby nie fakt, że tym wszystkim dzielimy się razem. Te momenty niezgody, radości, małych wzruszeń, wspólnej pracy, pomocy, jakiś własnych spostrzeżeń i chwili słabości w podróży są  bardzo ważne.

Niech te wszystkie momenty się 'nażyją'
  • awatar Jot.: cudowny spokój bije z tych zdjęć. i dobrze mieć kogoś z kim można dzielić i współodczuwać takie momenty.
  • awatar aquila: piekne zdjęcia
  • awatar Vianne Rocher: podróżowanie "razem" to coś niesamowitego, uczymy sie siebie nawzajem, doświadczamy po prostu zycia, cudowny klimat zdjęć
Pokaż wszystkie (4) ›