Wpisy użytkownika między wierszami z dnia 8 listopada 2013

Liczba wpisów: 1

ellka08
 
między wierszami: Dzień Dobry.

-Poprzedni wpis należałoby nieco uzupełnić. Do owej książki powinno się powracać regularnie, bo z czasem odkrywa się ją na nowo. To niesamowite, że rzeczy proste, podstawowe jak świadomość bycia tu i teraz, pokora, milczenie, PROSTOTA, brak uczucia dostosowywania się (cały czas mowa o dostosowywaniu się do panujących trendów, które zmieniając się w szybkim tempie dezorientują nas. To przez to tracimy poczucie łączności z obecną chwilą. Zresztą zapewne zauważyliście jak ludzie łatwo zmieniają poglądy, cele, marzenia... To po to, aby się wpasować w tłum, w obecny trend. Boją stać się sobą) są ciężkim do osiągnięcia luksusem, a tym marnym, płytkim, nic nieznaczącym jesteśmy(godząc się na to) zaśmiecani codziennie.

-strasznie pochłonął mnie projekt o zamkniętych oczach. Pomysł narodził się kilkanaście miesięcy temu i wciąż udaje mi się go realizować. Ciekawią mnie ludzie i ich reakcje. To zastanawiające, że kobiety odmawiają częściej niż mężczyźni. Przed zrobieniem zdjęcia często rozmawiamy(interesuje ich sam projekt, ale także pytają o Polskę)

-przestałam chodzić do fryzjera. Uznałam, że skoro potrafię sama obciąć nawet grzywkę, to na co mi fryzjer? Nie jest to perfekcyjne cięcie, ale czasem i od profesjonalisty wracamy wściekli!

-czasem zapominam, że dom w którym mieszkam nie jest mój. Jest mi tu dobrze. Lubie tu być. Mimo, że nie jest duży, czuję ogromną przestrzeń. Jest cicho. Czasem czuje się jakbym mieszkała na wsi. Poznałam tu wszystkie koty. Wiem, który dowodzi, a który jest najsłabszy. Rzadko(zapewne boi się kotów), choć wciąż jeszcze można tu spotkać lisa.

Miłego dnia!
  • awatar Jot.: lubię wracać do pewnych książek po jakimś czasie, bo odbiór może być zupełnie inny. szkoda tylko, że coraz mniej osób czyta. i ważne, by mieć to miejsce, w którym dobrze się czujemy, mimo, że jesteśmy daleko od prawdziwego domu.
  • awatar Franny: dodaję do obserwowanych :)
  • awatar między wierszami: @Franny: bardzo mi miło! @Jot.: myślę, że kiedyś zrozumiem, że ten prawdziwy dom jest tam gdzie ja jestem TERAZ. Pozdrawiam
Pokaż wszystkie (5) ›